Yellow Diving

Nie będziesz narzekał na brak nudy!

przedłużanie-rzęs-krok-po-kroku
Zdrowie i uroda

Przedłużanie rzęs

Istnieje kilka metod przedłużania rzęs. Niektóre są bardzo popularne i można je zobaczyć w wielu ofertach gabinetów kosmetycznych. Wiele kobiet zastanawia się, jak wygląda przedłużanie rzęs krok po kroku. Warto zaznaczyć, że efekty takiego zabiegu mogą być bardzo satysfakcjonujące.

Przedłużanie rzęs krok po kroku

Podstawowym procesem przedłużania rzęs jest aplikacja. Warto zaznaczyć, że dla doświadczonych stylistek przedłużanie rzęs jest rutyną i nie stanowi to żadnego problemu. Należy jednak wiedzieć, że mimo wszystko jest to dość długotrwała procedura, która nierzadko trwa nawet 2,5 godziny. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że w całym procesie przedłużania rzęs bardzo ważna jest izolacja pojedynczej naturalne rzęsy przed przyklejeniem rzęsy sztucznej. Fachowe stylistki zajmują się izolacją rzęsy naturalnej w pierwszej kolejności. Dopiero drugim krokiem jest pobieranie z podkładki rzęsy sztucznej, która po zmoczeniu w specjalnym kleju przykładana jest do odizolowanej rzęsy naturalnej. Dlatego taki zabieg jest dość pracochłonny. Trzeba też wiedzieć, że przedłużenie może zostać zrobione od góry bądź od dołu. Okazuje się, że pozycja przyłożenia sztucznej rzęsy ma bardzo duży wpływ na końcowy efekt aplikacji. Dodatkowo wpływa znacząco na profil wachlarza rzęs.

Grubość rzęs

Wiele pań zastanawia się, jak wygląda przedłużanie rzęs krok po kroku. Warto najpierw powiedzieć o grubościach sztucznych rzęs, które występują w kilkunastu różnych grubościach. Należy pamiętać, że w zależności od wybranej metody przedłużenia rzęs, stosowana jest inna grubość rzęs. Najlepiej będzie unikać grubości 0,2, a także 0,25 milimetrów, bowiem rzęsy tego typu bardzo obciążają rzęsy naturalne. Najlepiej postawić na grubość 0,15 milimetrów, która jest bardzo uniwersalna oraz popularna. Bardzo popularna jest metoda przedłużania rzęs 2D. Polega ona na tym, że do jednej rzęsy naturalnej przyklejane są dwie rzęsy sztuczne. Warto zaznaczyć, że tutaj rzęsy doklejane są mniejszej grubości niż w metodzie klasycznej. W takiej metodzie do pojedynczej rzęsy naturalnej stylistka zabiera się za przyklejania nawet do pięciu rzęs naturalnych. Bardzo istotne jest też dobranie odpowiedniej długości. Warto wiedzieć, że do stylizacji przeważnie stosowane są rzęsy w przedziale od 8 do 15 milimetrów. Przeprowadzając stylizację rzęs, specjalistka przeważnie dobiera je w taki sposób, żeby ich długość była większa o około 20 procent w stosunku do rzęs naturalnych. Nie każda stylistka przestrzega tej zasady, jednakże w większości gabinetów tak właśnie jest.