Yellow Diving

Nie będziesz narzekał na brak nudy!

maszyny-blacharskie
Biznes Technologia

Jakie wybrać maszyny blacharskie?

Przy skomplikowanych pracach blacharskich, które wymagają użycia dużej siły nakładczej przydać mogą się ciężkie maszyny blacharskie. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się państwo, które maszyny warto wybrać, aby stworzyć profesjonalne zaplecze maszynowe.

Niezawodna profilarka

Profesjonalna profilarka jest podstawową maszyną wykorzystywaną przy układaniu blach na rąbek. W dużej mierze to właśnie dzięki profilarce można dowolnie kształtować poszczególne krawędzie arkusza. Blachy formowane są za pomocą specjalnego układu rolek. Najlepszym wyborem są nowoczesne profilarki w których można regulować szerokość wlotu do poszczególnych paneli. Profesjonalne maszyny blacharskie nawet w najmniejszym stopniu nie zniekształcają krawędzi arkusza.

Nowoczesne profilarki do łuków

Przy wielu konstrukcjach dachu bardzo często niezbędne jest profilowanie krawędzi oraz łuków. W zadaniu tym pomóc mogą nowoczesne profilarki do łuków. Urządzenia tego typu zaprojektowane są w taki sposób, aby można było w jednym cyklu roboczym uzyskać wysokiej jakości panele z obustronnym profilem do falcowania. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Funkcjonalne rozwijarki

Opisując najpopularniejsze maszyny blacharskie warto wspomnieć również o rozwijarkach. Są one bardzo przydatne przede wszystkim wtedy, gdy trzeba popracować z dłuższymi panelami. Zespolenie możliwe jest dzięki współpracy rozwijarki z profilarką. Aby wybrać wysokiej jakości urządzenie w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na koła, dzięki którym możliwe jest swobodne przewożenie stanowiska pracy.

Oryginalne falcownice

Ostatnim etapem obróbki blach jest oczywiście zamknięcie falcu. W zadaniu tym pomóc może oczywiście specjalna falcownica. W dużej mierze to właśnie dzięki profesjonalnej maszynie możliwe jest zamykanie połączeń nawet w trudno dostępnych miejscach. Jest to doskonały sprzęt dla dekarzy, którzy często pracują na dachach skośnych i kątowych.

Uniwersalne prasy mimośrodkowe

Na samym końcu warto wspomnieć o profesjonalnych prasach mimośrodowych, które bardzo często spotkać można w zakładach i narzędziowniach. Nowoczesne pracy mimośrodowe pionowe mogą mieć korpus stały albo przechylny. Aby wybrać porządną prasę warto zwrócić uwagę na typ kadłubów. Producenci oferują prasy mimośrodowe ramowe i wysięgowe. Warto poznać zalety i wady poszczególnych modeli, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepsze urządzenie.