Yellow Diving

Nie będziesz narzekał na brak nudy!

słupki-do-siatki
Biznes Dom

Słupki do siatki – niezbędny element stabilnego ogrodzenia

Siatka to jeden z najpopularniejszych i najtańszych sposobów na ogrodzenie różnego rodzaju obszarów. Stosuje się ją przede wszystkim do zabezpieczania upraw na polach, w sadach czy w lasach. Siatką grodzi się także place pod inwestycje budowlane, a nawet autostrady w remontach. Aby ją solidnie i profesjonalnie zamontować, konieczne jest użycie dodatkowych elementów, w tym m.in. słupków do siatki.

Rodzaje słupków do siatek

Słupki do siatki dobiera się adekwatnie do właściwości siatki, którą na ich zamontujemy. Im grubsza siatka, tym wymaga również użycia grubszych i bardziej wytrzymałych słupków, które będą solidnie utrzymywać ciężką siatkę. Dlatego koniecznie trzeba dobrać je adekwatnie do parametrów siatki. Słupki najczęściej mają postać rury o różnej średnicy, ale mogą także w przekroju posiadać profil kwadratowy lub prostokątny – takie słupki zazwyczaj się również masywniejsze od tych, które są okrągłe.

Słupki do siatki wykonane są przede wszystkim z metalu, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak zostały zabezpieczone przed korozją. Są one właściwie cały czas narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, więc odpowiednie zabezpieczenie jest po prostu konieczne, jeśli oczekujemy, że siatka będzie długo i wydajnie służyć. Przede wszystkim są one poddawane ocynkowaniu galwanicznemu, miniowane lub malowane odpowiednią farbą.

Jak dobierać słupki do siatki

Przy wyborze słupków do siatki należy kierować się parametrami siatek. Im cięższe, tym mocniejsze i masywniejsze słupki należy zastosować. Ponadto równie ważnym parametrem jest wysokość słupka, która musi być dostosowana do wysokości siatki. Należy także wziąć pod uwagę to, na jaką głębokość słupek pędzie zanurzony w ziemi. Oczywiście wysokość siatki wynika z indywidualnych potrzeb oraz preferencji i również adekwatnie do tego należy dopasować wszystkie słupki.

Przy wyborze słupków do siatki należy także uwzględnić zakup co najmniej kilku ich rodzajów. Przede wszystkim konieczne są słupki do siatki początkowe, które zaczynają i kończą ogrodzenie, a także narożnikowe wraz z podporowymi oraz pośrednie. Jak widać, mogą więc one różnić się zarówno pod względem funkcji, jak i kształtu. Aby prawidłowo dopasować słupki na całą ogradzaną posesję, należy także uwzględnić takie aspekty jak bramy czy furtki – wtedy ilość słupków początkowych może być inna, nie mniej ważne są załamania i narożniki. Innym rodzajem słupków do siatki są słupki drewniane, które mają przede wszystkim zastosowanie przy siatkach leśnych.